Lajme

Limaj: Kosova i kreu detyrat, radhën tash e ka BE

on

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka thënë se me votimin e marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi, Kosova e kreu detyrën e saj.

Ai përmes një postimi në Facebook, ka thënë se pret që edhe Bashkimi Evropian të përmbushë premtimin e saj dhe përfundimisht t’ia heqë izolimin e padrejtë qytetarëve të Kosovës.

“Kosova e kreu detyrën e saj, presim që edhe Bashkimi Europian të përmbushë premtimin e saj dhe përfundimisht t’ia heqë izolimin e padrejtë të qytetarëve të Kosovës”, ka shkruar Limaj në ‘Facebook’.

Recommended for you

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *